Skorzystajcie z naszej promocji, o której pisaliśmy TUTAJ!

Jak pisze Michał Komorowski we wstępie do książki „Podręcznik do projektowania i budowania w systemie STEICO”, Polska jest krajem, w którym każdego roku produkuje się tysiące domów w konstrukcji szkieletu drewnianego – od standardowych domów jednorodzinnych po ogromne kompleksy wielomieszkaniowe czy biurowe.

Nowoczesne zaplecze produkcyjne, fachowa kadra oraz bardzo wysoka jakość wykonawstwa aktualnie klasyfikują nasz kraj w czołówce Europy w produkcji domów w szkielecie prefabrykowanym.

Nasuwa się zatem pytanie: dlaczego nowoczesne, trwałe i bezpieczne budownictwo w technologii szkieletu drewnianego nadal stanowi jedynie kilka procent udziału w skali wszystkich obiektów realizowanych w Polsce?

Jak się okazuje, zdecydowana większość rodzimych produktów trafia docelowo za granicę, głównie do krajów Europy Zachodniej i Północnej, gdzie ten typ budownictwa jest szczególnie znany i ceniony od dziesięcioleci.

To, że nasza rodzima produkcja domów cieszy się tak dużym uznaniem w Europie Zachodniej świadczy tylko o najwyższej jakości zastosowanych materiałów oraz produkcji.

OPINIA O BUDOWNICTWIE SZKIELETOWYM

Ponadto nie bez znaczenia jest tutaj ogólnie przyjęta negatywna opinia społeczna na temat tzw. budynków drewnianych, która utarła się po próbie wprowadzenia tego typu obiektów budowlanych w Polsce w latach 90. ubiegłego wieku. Niestety ówczesny niedobór wiedzy na temat zasad fizyki budowli i prawidłowego montażu konstrukcji drewnianych, brak powszechnego dostępu do sprawdzonych, suchych materiałów konstrukcyjnych oraz wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych czy uszczelniających spowodował, że budynki z tamtego okresu nie spełniały wymaganych oczekiwań. W konsekwencji domy drewniane zaczęto utożsamiać w Polsce z budynkami o gorszej jakości i niższej wartości. Jednak jak informują zadowoleni Klienci mieszkający w domach prefabrykowanych z drewna jakość tych domów często przewyższa domy budowane w technologiach tradycyjnych a mikroklimat jest nieoceniony dla zdrowia. Ostatnio jeden z Klientów powiedział, że z chwilą  wprowadzenia się do domu z prefabrykatu drewnianego przestała go boleć głowa, oddycha swobodnie i czuje się znakomicie.

PROGNOZY ROZWOJU

W ciągu ostatnich pięciu lat liczba obiektów w systemie szkieletu drewnianego w Polsce diametralnie się zwiększyła, a zgodnie z prognozami i analizami rynkowymi odczuwalny rozkwit tej gałęzi budownictwa nastąpi w ciągu najbliższej dekady. Wsparciem dla tego rozwoju będzie Dyrektywa Unii Europejskiej, która zakłada, że od 2021 roku wszystkie nowo budowane domy będą musiał być niemal zero- energetyczne. Wybranie zatem już teraz technologii, która gwarantuje niskie koszty eksploatacji, niską emisję CO2 (minimalny SMOG) oraz spełnienie wymagań Dyrektywy unijnej umożliwia nam automatyczny wzrost wartości nieruchomości o 20-30% co jest kluczowe na przykład przy ewentualnej odsprzedaży takiego domu.

ZAPROSZENIE

Jako firma Broker budowy domów polecamy ten typ budownictwa ze względu na jego bardzo dobre właściwości energooszczędne, ekologiczne oraz zdrowotne. Firma STEICO, której technologię od kilku tygodni prezentujemy na naszym Blogu i Facebooku należy do naszych najbardziej wiarygodnych producentów materiałów budowlanych, czego potwierdzeniem jest dostarczenie materiałów do budowy kilkunastu tysięcy domów rocznie na całym świecie. Wykonawcę, którego rekomendujemy do budowy domów w tej technologii cechuje również rzetelność, jakość wykonania, terminowość. Sprawdźcie nas! Gwarantujemy, że się nie zawiedziecie.

Zapraszamy zatem do kontaktu w celu wyceny wybranego przez Państwa projektu domu oraz omówienia szczegółów ewentualnej współpracy.

BROKER BUDOWY DOMÓW  grzegorz.niewitala@gracus.pl lub tel. +48 600-104-130.