CHCESZ BYĆ ZŁAPANY W PUŁAPKĘ KOSZTÓW? – BUDUJ SWÓJ DOM SAMEMU SYSTEMEM GOSPODARCZYM!

CZY BUDOWA DOMU TO TRUDNE CZY PROSTE ZADANIE?

Budowa dom to wbrew pozorom dosyć trudne przedsięwzięcie. 80% z nas Polaków decyduje się na budowę domu samodzielnie. Nie zdajemy sobie sprawy z czym przyjdzie nam się zmierzyć, ile błędów popełnimy po drodze i, że i tak zapłacimy 30% więcej niż zakładaliśmy.

Dlaczego tak jest?

Nie mamy czasu na sumienne przygotowanie się do budowy domu. Praca, rodzina, ciągły brak czasu sprawia, że do budowy zabieramy się jak do każdego innego „normalnego” działania zakładając, że jakoś to będzie. Niestety często „jakoś” przechodzi w bylejakość, a za swoje błędy płacimy nie tylko zmarnowanym czasem oraz utraconym zdrowiem i nerwami ale przede wszystkim pieniędzmi, i to nieraz sięgającymi dziesiątek tysięcy złotych! Dzieje się tak, ponieważ jesteśmy zmuszeni do podejmowania setek decyzji nie mając często pojęcia o temacie. Musimy zorganizować całą budowę sami oraz ją koordynować, chociaż nigdy tego nie robiliśmy. Myśleliśmy, że zajmie nam to niewiele czasu, i że jest to łatwe. Okazuje się, że zajmuje nam to niemal drugi etat (8 godzin dziennie) i to przez rok lub dłużej. Denerwujemy się, bo piętrzą się problemy a my nie wiemy jak je rozwiązać. Brakuje nam wiedzy, doświadczenia i czasu, aby się tym porządnie zająć. Nie wiemy jak się to robi, więc działamy przypadkowo i chaotycznie. To powoduje błędy, a nasza budowa zamiast trwać kilka miesięcy trwa klika lat i kosztuje dużo więcej niż zakładaliśmy. Tak nie musi być.

Jakie jest rozwiązanie?

Budujmy z jedną firmą cały dom. Pwierzmy takiej firmie przygotowanie całej kalkulacji budowy oraz wykonanie wyceny takiego zakresu prac, który będzie dla nas najbardziej bezpieczny i opłacalny. Jakie są korzyści? Przede wszystkim, wbrew pozorom, jest to rozwiązanie tańsze od budowania samodzielnie. Tak, dobrze słyszycie, TAŃSZE! Dlaczego? Bo unikacie błędów wynikających z braku wiedzy i doświadczenia. Bo firma budowlana, która kompleksowo wybuduje nam dom zna potencjalne zagrożenia i potrafi nas od nich zabezpieczyć. Po drugie, kalkulując dom samodzielnie możemy nie doszacować wielu elementów budowy domu i kosztów z tym związanych.

Wybierając jedną firmę budowlaną w postaci generalnego wykonawcy możemy również skorzystać na niższym o 15% podatku VAT (różnica pomiędzy 23% a 8% VAT) na materiały i robociznę, dużo niższym ryzykiem oraz pełną kontrolą procesu budowalnego przez firmę budowalną. To także opieka gwarancyjna, która w niektórych firmach wynosi nawet 30 lat.

Jeszcze bardziej komfortowym i bezpiecznym rozwiązaniem dla Inwestorów może być również powierzenie znalezienia właściwego generalnego wykonawcy Brokerowi budowy domów. Broker poza doradztwem dotyczącym wyboru projektu czy rozwiązań funkcjonalnych dla domu zarekomenduje również właściwą technologię budowy domu oraz odpowiedniego wykonawcę, który najlepiej spełni uzgodnione oczekiwania i potrzeby choćby w kwestii przewidzianego na dom budżetu, czasu budowy, energooszczędności, ognioodporności, akustyki budynku czy też ekologii. Artykuł prezentujący szczegółowe informacje w tym temacie znajduje się tutaj: https://brokerbudowydomow.pl/dlaczego-budowanie-domu-metoda-gospodarcza-lub-wieloekipowa-moze-cie-zabic/

NOWY POMYSŁ NA DOM! GRACUS – BROKER BUDOWY DOMÓW

Nasza firma powstała z potrzeby pomocy Inwestorom w trudnym temacie budowy domu. Zdobywamy zaufanie naszych Klientów prowadząc profesjonalne doradztwo w ramach w ramach doboru odpowiedniego projektu, technologii budowy domu, instalacji, wyposażenia oraz odpowiednich rozwiązań funkcjonalnych. Dla każdego Klienta dobierzemy wiarygodnego, rzetelnego i uczciwego wykonawcę, który wybuduje dom w dobrej relacji: cena – jakość. Działamy zawsze w najlepszym interesie Klienta. Nasza usługa jest bezpłatna. Rozliczamy się z wykonawcą w ramach jego marży.
Dysponujemy obecnie wszystkimi technologiami budowy domów oraz wieloma wiarygodnymi wykonawcami do wyboru na terenie całej Polski.