Tym odważnym stwierdzeniem kontynuujemy cykl artykułów poświęconych błędom popełnianym na budowie. Dziś wybór firmy wykonawczej.

Wybór firmy wykonawczej to właściwie najistotniejsza rzecz w całym procesie budowy. Od tego zależy Wasze bezpieczeństwo, gwarancja i komfort użytkowania domu na kilkadziesiąt następnych lat. A my podchodzimy do tego wyboru z mniejszą uwagą niż do wyboru sprzętu RTV, pralki, lodówki, czy choćby smartfona. Myślimy: jakoś to będzie, no i jakoś jest, ale z reguły to nie jest tak jak myśleliśmy, że będzie. Bywa, że jest źle i trzeba z wykonawcą iść do sądu. To kosztuje czas, nerwy, zdrowie i przede wszystkim pieniądze. Szanowni Państwo, śmiem twierdzić, że wybór wykonawcy domu to decyzja równie ważna jak wybór odpowiedniej osoby na wspólne życie w związku małżeńskim. Zobaczcie ile jest podobieństw. Decyzję podejmujemy w założeniu do końca życia. Przed dokonaniem wyboru musimy zgromadzić odpowiednio dużą wiedzę. Musimy poznać przyszłego partnera i sprawdzić jego wiarygodność. Porozmawiać z ludźmi, którzy go znają. Możemy też dostać rekomendację od eksperta, który Wam dobrze doradzi. Tym ekspertem w przypadku partnera życiowego może być Twój najlepszy przyjaciel / najlepsza przyjaciółka. W przypadku budowy domu to może być ekspert budowlany, który zna różne technologie oraz dobre, wiarygodne i rzetelne firmy, które w tych technologiach budują.

Ponadto Polacy w przeciwieństwie do innych nacji w zachodniej Europie najlepiej znają się na budownictwie i decydują się na budowę domu sami – metodą gospodarczą albo półgospodarczą. Owszem da się na tym zaoszczędzić może nawet 30 – 40 tys. zł. Ale pod warunkiem, że nie popełni się błędu i pod warunkiem, że ma się rok wolnego czasu, gdzie na pracę zawodową będziemy przeznaczać w ciągu dnia mniej czasu niż na budowę domu. Możemy w tym czasie zapomnieć o Rodzinie, hobby czy rozrywkach. Natomiast jedyne co możemy dostać to stres i nieprzespane nowe. Budując dom pierwszy raz w życiu, w ogóle robiąc cokolwiek pierwszy raz w życiu nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zagrożeń i nie umiemy trafnie podjąć wszystkich decyzji. Dlatego warto rozważyć wybór generalnego wykonawcy do budowy domu, który nie tylko weźmie na siebie ciężar prowadzenia całej budowy, ale korzystając z jego doświadczenia unikniecie wielu błędów na budowie oraz zaoszczędzicie mnóstwo pieniędzy. Tak więc pozorna oszczędność przy wyborze budowy domu systemem gospodarczym przy zaledwie kilku błędach lub błędnej koordynacji budowy, wyborze nieodpowiednich ekip może się zamienić w sporą dopłatę.

Reasumując, bazując na doświadczeniach naszych Klientów budowa domu za pomocą generalnego wykonawcy per saldo jest bardziej opłacalna niż budowa systemem gospodarczym. Zaoszczędzimy nie tylko czas, nerwy i zdrowie, ale także wbrew pozorom pieniądze. Tak, z całą odpowiedzialnością jestem w stanie powiedzieć, licząc wszystkie koszty, budowa domu z generalnym wykonawcą jest pod każdym względem bardziej korzystna i opłacalna!

Po więcej szczegółów i argumentów odsyłam do naszego wcześniejszego artykułu na blogu dostępnego pod tym linkiem.

Życzę podejmowania trafnych decyzji:)

Zapraszamy do współpracy: Grzegorz Niewitała

tel. kom.: +48 600-104-130  grzegorz.niewitala@gracus.pl

www.brokerbudowydomow.pl       www.facebook.com/brokerbudowydomow