Na czym polega działalność Waszej firmy i dlaczego warto skorzystać z Waszych usług?

Przez ostatnie lata mojej pracy polegającej na doradzaniu Klientom w zakresie budowy domów, zauważyłem jak bardzo inwestorzy są zagubieni wśród nawet kilkudziesięciu ofert, które dostają od różnych firm wykonawczych. Klient budujący dom jest zazwyczaj człowiekiem zajętym i dlatego nie ma czasu na drobiazgowe analizowanie poszczególnych ofert. Bez dogłębnej wiedzy budowlanej nie jest też wstanie porównać ze sobą zakresu prac oraz zaproponowanych cen. Bez gruntownej znajomości branży sprawdzenie wiarygodności, uczciwości i płynności finansowej firm budowlanych jest również praktycznie niemożliwe.

Rozumiem, że to właśnie Pan wyręcza Klienta w tej weryfikacji?

Dokładnie tak. W ramach naszej działalności współpracujemy z różnymi firmami budującymi domy. Wybraliśmy jedynie firmy rzetelne i wiarygodne, które sprawdziliśmy według ww. opisanych kryteriów. Jesteśmy w stanie Klientowi zaproponować odpowiedniego – tj. najlepszego dla niego wykonawcę domu.

Co to oznacza dla Klienta?

Dla Klienta to oznacza bardzo komfortową sytuację, ponieważ rekomendujemy tylko sprawdzonych czyli bezpiecznych dla Klienta wykonawców. Wiele się słyszy o nierzetelnych wykonawcach, którzy zwyczajnie oszukują Klientów na zastosowanych materiałach, oszczędzają na profesjonalnym wykończeniu budynku np. w kwestii szczelności i uzyskania założonych parametrów energochłonności. To prowadzi do powstania mostków termicznych, a w konsekwencji do przedostawania się do wnętrza domu nie tylko powietrza z zewnątrz ale i wilgoci. Wszyscy wiemy jak się to kończy: wysokie koszty ogrzewania, a co najgorsze – pleśń i grzyb na ścianach, czyli bardzo niezdrowe środowisko dla człowieka a często po kilku latach kapitalny remont, czyli olbrzymie koszty. Od tego wszystkiego chcemy uchronić Klientów.

Czyli można powiedzieć, że Wasza praca zabezpiecza Klienta przed podjęciem niewłaściwych decyzji co do wyboru wykonawcy domu?

Tak, pomogliśmy już kilkudziesięciu Klientom zbudować ich domy i wiemy, że są zadowoleni. Ich opinie można przeczytać tutaj.

Jakie są koszty Waszych usług?

Nasza usługa jest bezpłatna!

A czy budowa domu z Waszym pośrednictwem jest droższa niż bezpośrednio w firmie wykonawczej?

Nie, budowa domu z naszym pośrednictwem nie jest droższa niż w firmie wykonawczej. Jesteśmy tak umówieni z wykonawcami, że koszt naszego pośrednictwa odliczają od swojej marży. Tym samym zarabiają mniej ale mają dobrze obsłużonego i przygotowanego Klienta. Cena za dom nie wzrasta tym samym dla Klienta. Z naszym pośrednictwem Klient zyskuje pewność rekomendacji profesjonalnego wykonawcy ale też całą naszą wiedzę w zakresie budowy domu.

Ta wiedza przekłada się na faktyczne oszczędności Klienta jeśli chodzi o wybór niektórych rozwiązań funkcjonalnych czy systemów w znacznym stopniu poprawiających energooszczędność budynku. Nie bez znaczenia pozostaje też doradztwo np. w kwestii wyboru samego projektu, doboru projektu do działki, wyboru systemu ogrzewania budynku, czy też elementów inteligencji budynku.

Wszystko to ładnie wygląda, ale rysuje się podejrzenie, że rekomendujecie tylko te firmy, które zapłacą Wam najwięcej. Czy to jest uczciwe wobec Klientów?

Spodziewałem się takiego pytania. Oczywiście rodzi to takie podejrzenia. Natomiast tutaj mogę zapewnić, że koszt naszego pośrednictwa jest dla każdej firmy taki sam, dlatego nie potrzebujemy faworyzować kogokolwiek. Dla nas najważniejsze jest końcowe zadowolenie Klienta i satysfakcja z dobrze wykonanej pracy. Zawsze kierujemy się najlepiej pojętym interesem Klienta.

Wracając zatem do głównego wątku – jesteście w stanie Klientowi zaproponować odpowiedniego – tj. najlepszego dla niego wykonawcę domu. A co to znaczy najlepszy wykonawca domu?

To znaczy, że ten wykonawca jest dobierany w zależności od potrzeb i wymagań Klienta. Po przeprowadzeniu wywiadu z Klientem staramy się mu zarekomendować firmę, która uzyska najlepszą relację ceny do jakości. Chodzi o to, aby w ramach założonego przez Klienta budżetu uzyskać optymalny produkt, czyli możliwie dobrej jakości materiały i profesjonalne wykonanie.

Czy rekomendujecie zawsze tylko jedną firmę?

Nie, właśnie na tym polega działalność Brokera budowy domów, żeby móc zaproponować kilka różnych ofert. Oczywiście robimy to po kolei. Proponujemy na początek firmę, która najbardziej spełnia oczekiwania Klienta. Jednak zdarza się, że taka oferta może przekraczać możliwości finansowe Klienta, wtedy rekomendujemy kolejnego wykonawcę, który może mieć nieco inny zakres wykonania a przez to i inną cenę. Zdarza się też, że w poszukiwaniu najlepszej relacji ceny do jakości proponujemy Klientowi zbudowanie domu w innej technologii.

Rozumiem, że cena budowy konkretnego domu może się różnić w zależności od technologii budowy?

Oczywiście, że tak. W Polsce dominuje technologia tradycyjna – murowana, która jest uznawana za tańszą, ale i w standardzie mniej energooszczędną oraz dłuższą w realizacji (7-24 miesięcy). Mamy w swojej ofercie kilku naprawdę rzetelnych wykonawców w tej technologii. Jednak zdarza się coraz więcej Klientów zainteresowanych szybką budową domu (w 3 miesiące), który jednocześnie będzie już w standardzie energooszczędny. Tutaj możemy również zaproponować oferty wielu takich firm, które budują domy w technologii szkieletu drewnianego – prefabrykowanego i kanadyjskiego, szkieletu stalowego, czy też w prefabrykacie keramzytowym. Dysponujemy też możliwością propozycji wybudowania domu w najnowszej technologii coraz częściej goszczącej również w Polsce – tzw. technologii thermomur.

Panie Grzegorzu, co należy zrobić, aby nawiązać z Waszą firmą współpracę?

Wystarczy do mnie zadzwonić pod numer +48 600 104 130 lub wysłać na adres mailowy grzegorz.niewitala@gracus.pl informację o chęci budowy domu. Wtedy ustalamy szczegóły budowy, a następnie wybieramy technologię budowy. Później, w porozumieniu z wybraną firmą wykonawczą przygotowujemy wstępną wycenę domu. Aby wykonać wycenę prosimy Klienta o przesłanie wybranego projektu gotowego domu czyli linku internetowego do projektu lub też projektu indywidualnego zawierającego rzut parteru, rzut poddasza (piętra) – jeśli jest, oraz widok 4 elewacji. Jeśli Klient dysponuje, to prosimy również o przesłanie zestawienia stolarki okiennej i drzwiowej oraz ekspertyzy geologicznej gruntu. Po wykonaniu takiej wstępnej wyceny, w zależności od oceny Klienta, albo doprecyzowujemy szczegóły albo jeśli coś nie odpowiada, szukamy kolejnego potencjalnego wykonawcy.

I jak długo to trwa?

Trwa to tak długo, aż nie znajdziemy właściwego wykonawcy. Jesteśmy w stanie na życzenie Klienta poszukać jeszcze wykonawców spoza naszej podstawowej grupy. Takie działanie dla Klienta wykonujemy wtedy, kiedy Klient ma pewne ograniczenia budżetowe czy też specjalne preferencje co do technologii budowy czy też zakresu wykonania.

Zatem podsumowując. Z tego co się dowiedzieliśmy, Pana firma pomaga Klientom znaleźć bezpiecznego dla nich wykonawcę oraz doradza, aby ten dom miał jak najlepszą funkcjonalność oraz zapewniał komfort mieszkania i niskie koszty eksploatacji?

Sam by tego lepiej nie ujął. Dokładnie tak. Dodam jeszcze, że często wśród wykonawców zdarzają się promocje cenowe na cały dom lub pewne jego elementy. Wtedy oczywiście wszyscy nasi Klienci są o takich okazjach informowani, bo często pozwala to zaoszczędzić nawet kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy złotych lub dostać coś gratis, np. okna trzyszybowe bez dopłaty lub instalację wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, itp. Negocjujemy również w imieniu Klientów najkorzystniejsze ceny. Mamy zawsze asa w rękawie – inną firmę konkurencyjną, która może zaoferować lepszą ofertę Klientowi.

Panie Grzegorzu, dziękuję panu za wywiad. Myślę, że nasi Klienci dowiedzieli się mnóstwo ciekawych informacji i będą już wiedzieli co zrobić chcąc wybudować swój wymarzony dom.

Tak, ja również dziękuję za możliwość prezentacji naszych usług i mam nadzieję na owocną współpracę przy budowie domów dla wielu Klientów.