Obecnie większość ludzi przykłada ogromną wagę do wnętrza, w którym spędza swój wolny czas na co dzień. Piękne wnętrze warunkuje dobry nastrój i lepsze zdrowie, o czym warto pamiętać. Oczywiście na eleganckie wnętrze trzeba mieć dobry pomysł, który z pewnością przyciągnie uwagę innych osób, które nas odwiedzają. Popularny staje się ostatnio surowy beton. Co warto o nim wiedzieć? Jakie są zalety jego zastosowania?

Surowy beton = Niedokończony pokój?

Dawniej zastosowanie surowego betonu kojarzyło się większości z niedokończonym pokojem, który przypomina plac budowy. Było to w czasach, kiedy królowały boazerie, tapety i innego rodzaju wykończenia. Surowy beton w nowoczesnych wnętrzach wygląda nie tylko okazale, ale również ekskluzywnie. Warto podkreślić, że obecnie wiele osób decyduje się na beton architektoniczny, który fakturą i kolorem przypomina surowy, tradycyjny beton.

Zalety zastosowania surowego betonu w pomieszczeniu

Wśród zalet można wyróżnić:

  • Łatwość w utrzymaniu czystości,
  • Niepowtarzalny klimat,
  • Wkomponowanie się betonu w charakter wnętrza,
  • Poprawa akustyki,
  • Tanie koszty zastosowania.

Co jeszcze warto wiedzieć o surowym betonie?

Jak widać, można wyróżnić wiele zalet zastosowania takiego rozwiązania. Surowy beton ma w sobie coś szlachetnego i pięknego. Takie rozwiązanie widoczne jest coraz częściej w programach związanych z aranżacją oraz rozplanowaniem domu, bądź mieszkania. Beton z pewnością przypadnie do gustu osobom, które uwielbiają nietuzinkowe pomieszczenia wyglądające, zupełnie tak, jak z katalogów wnętrzarskich! Trend ten przybył do Europy z Ameryki Północnej. Beton daje nieoczekiwane efekty. Dodatkowo beton daje wrażenie stabilności i elegancji. Idealnie sprawdza się w domach oraz biurach, gdzie zachowanie czystości ścian bardzo często jest trudne. Świetnie komponuje się również w łazienkach, gdzie ściany narażone są często na zachlapanie i niszczenie. Warto to wiedzieć. Cemex oferuje różne rodzaje wykończeń pomieszczenia. Surowy beton należy do nich. Warto więc zapoznać się z ofertą Cemex już dziś i zmienić swoje nudne wnętrze w nowoczesny loft.

Artykuł sponsorowany