Funkcjonalny i tani w budowie projekt domu TRYPOLIS 3 z pracowni PRO ARTE 

PROJEKT TRYPOLIS 3 – LINK

SPECJALANA PROMOCJA GRACUS BROKER BUDOWY DOMÓW

RABAT 15.000 ZŁ NA BUDOWĘ DOMU – BLACK WEEK – OD 27.11.2020 BLACK FRIDAY  DO 06.12.2020r. MIKOŁAJKI 

CENA: 3387 zł/m2 brutto STANDARD DEWELOPERSKI PREMIUM z INSTALACJAMI ELEKTRYCZNĄ, WOD-KAN I REKUPERACJĄ bez instalacji CO; 168,46m2 za 570.585 zł, CENA  Z RABATEM 3298 ZŁ/M2 (555.585 ZŁ BRUTTO CAŁOŚĆ)

DO POBRANIA: WYCENA TRYPOLIS 3 – standard deweloperski PREMIUM

STANDARD DEWELOPERSKI PREMIUM PLUS dodatkowo z instalacją CO z POPMPĄ CIEPŁA I CO PODŁOGOWYM WODNYM – CENA 3698 zł/m2 brutto; 168,46m2 za 623.093 zł, CENA Z RABATEM 3609 ZŁ/M2 (608.093 ZŁ BRUTTO CAŁOŚĆ)

DO POBRANIA WYCENA TRYPOLIS 3 – standard deweloperski PREMIUM PLUS

Szukasz projektu, który będzie kompromisem pomiędzy tradycją i nowoczesnością? Mało tego, także funkcjonalnością oraz niskimi kosztami budowy oraz eksploatacji?

Warto rozważyć wybór domu przykrytego dachem dwuspadowym. Takie rozwiązanie konstrukcji dachu będzie najlepsze, ponieważ że nie generuje dużych nakładów finansowych oraz Jest szybki łatwy w budowie.

Dach dwuspadowy – tani i prosty w budowie. Fot. PRO ARTE

Co na parterze?

Parterowy dom z poddaszem użytkowym to typ najczęściej wybierany przez Inwestorów. Taki budynek nie zajmuje wiele miejsca na działce, ponieważ jego powierzchnia użytkowa oprócz przyziemia obejmuje również poddasze, na które wiodą schody. Zwykle parter to tak zwana część dzienna, na którą składają się wiatrołap, kotłownia, komunikacja, czyli korytarze wiodące do kuchni, salonu, łazienki oraz dodatkowego pokoju, o ile takie w danym projekcie występuje. To w tej przestrzeni spożywamy posiłki, odpoczywamy, przebywamy za dnia.

Przyziemie będące strefą dziennego przebywania. Fot. PRO ARTE

Do części dziennej zaliczyć można inne pomieszczenia. W wielu przypadkach kotłownia łączy się z garażem, wchodzącym w skład bryły budynku. Taki układ pozwoli wydzielić pomieszczenia czyste (użytkowe) oraz brudne (pomocnicze: garaż, pomieszczenia techniczne). Całość zwartej zabudowy sprawia, że nawet garaż będzie miejscem ciepłym. Takie rozwiązanie ma swoje dobre i złe strony. Do tych pierwszych można zaliczyć fakt, że nie ma konieczności przechodzenia z garażu do domu. Czy deszcz, czy śnieg  – prosto z auta możemy wbić się w ciepłe kapcie, nie pada nam na głowę, jednym przyciskiem zamykamy bramę i jesteśmy w domu. Garaż w bryle budynku poprawia również żywotność samochodu: pomimo opadów auto szybciej obeschnie, akumulator również nie rozładuje nam się tak szybko, jak w przypadku parkowana na zewnątrz. Wadą mogą być garażowe zapachy, ale dobra wentylacja oraz odpowiednie drzwi zniwelują tę drobną uciążliwość.

Wizualizacja: Elementy elewacji drewnianej, dach – blacha na rąbek stojący . Fot. PRO ARTE

Co na poddaszu?

Na kondygnacji z poddaszem znajdziemy strefę nocną, na którą zwykle składają się trzy przestronne sypialnie oraz większa łazienka. Ważnym elementem, który należy w przypadku tych domów brać pod uwagę jest tak zwana ściana kolankowa. Tworzą ją ściany nośne zewnętrzne budynku – to na nich wspiera się skośny dach. Zwykle ten element ma około jednego metra wysokości. Na poniższym rzucie linią przerywaną oznaczona jest wysokość metr czterdzieści. Wygląd sypialni przy takich wysokościach prezentuje wizualizacja.

Poddasze tworzy strefę nocną, do odpoczynku, pracy i snu. Fot. PRO ARTE

Wizualizacja sypialni na poddaszu w projekcie TRYPOLIS 2. Fot. PRO ARTE

 

Kolekcja projektów TRYPOLIS

Otwartych drzwi się nie wyważa, więc jeśli jakiś projekt ma w sobie duży potencjał, zyskał uznanie Inwestorów, to wystarczy na przestrzeni lat go dopracować i uatrakcyjnić wariantami. Taka właśnie jest historia projektów z rodziny TRYPOLIS. Nazwa nadmorskiego egzotycznego miasta zachęca do odgadnięcia, co się za tą obietnicą kryje? Zapraszamy inwestorów do wspólnej przygody.

Zapraszamy do zapoznania się z całą kolekcją projektów domów TRYPOLIS

RODZINA PROJEKTÓW TRYPOLIS 1-7

Artykuł we współpracy Gracus Broker Budowy Domów oraz Partnera: Biura Projektowego Pro Arte Arkadiusz Woch, Krzysztof Biodrowicz s.j.