A co gdyby odejść od utartych schematów myślenia i działania i wybudować dom z Brokerem budowy domów?

Budowanie domu przypomina oczekiwanie narodzin dziecka, czyli stan, który zawsze wywołuje wiele emocji. Są to z reguły emocje pozytywne jak radość, nadzieja i szczęście, ale też negatywne jak strach czy wszystko się uda i czy dziecko będzie zdrowe. W opanowaniu tego strachu pomaga lekarz prowadzący oraz położna, którzy z empatią czuwając nad całością przedsięwzięcia zapewniają psychiczny komfort. Te dwie osoby gwarantują swoją wiedzą i doświadczeniem, że doprowadzą do pomyślnego rozwiązania. Czy w przypadku budowania domu nie powinno być tak samo? Czyli, że ktoś dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu będzie czuwał nie tylko nad właściwą techniczną realizacją całego przedsięwzięcia ale też będzie służył emocjonalnym wsparciem. Dlaczego to jest tak ważne? Ponieważ budowa domu to wielki stres, zwłaszcza jeśli angażuje się oszczędności całego życia lub korzysta z kredytu na 30 lat. Teraz wyobraźmy sobie, że bez potrzebnej wiedzy i doświadczenia oczekując narodzin dziecka będziemy sami dla siebie lekarzami i położnymi. 100 lat temu może była to norma ale w obecnych czasach jest to wykluczone.

A teraz zaskoczenie – 80% Polaków postępuje jak 100 lat temu i decyduje się na budowę domu samemu bez doświadczenia i wiedzy, która pozwoliłaby przejść ten proces bez problemów. Z doświadczenia wiemy, że w najlepszym przypadku kończy się to stresem i rozczarowaniami czy też niedoszacowaniem wartości inwestycji o 20 – 30%. W najgorszym – procesami sądowymi z zatrudnionymi ekipami, które podobnie jak budowa mogą ciągnąć się latami. 20% Inwestorów korzysta przy budowie domu z Generalnego Wykonawcy, co już znaczenie ogranicza ryzyko i daje dużo większe gwarancje.

Jedynie ułamek promila Inwestorów korzysta z kompleksowego prowadzenia budowy domu, które obejmuje znacznie szerszy zakres niż tylko budowę samego domu z Generalnym Wykonawcą. Wynika to z faktu, że niewielu inwestorów wie o istnieniu takiej możliwość, a ponadto większość może pomyśleć, że musi to być bardzo drogie. A co jeśli per saldo taka usługa pozwala zaoszczędzić 5-10% na kosztach budowy domu oraz cenny czas i zdrowie znacznie redukując stres? Skąd się biorą te oszczędności i korzyści?

Firma GRACUS – BROKER BUDOWY DOMÓW powstała aby pomagać Inwestorom w trudnym procesie budowy domu. Ta kompleksowość jest tu najważniejsza, ponieważ nie ma takiej firmy na rynku polskim, która doradzałaby Klientowi w tak szerokim zakresie. Przeprowadzamy Klienta przez proces wyboru projektu dotowanego do działki i do możliwości budżetowych Klienta wstępnie go wyceniając w jednej z 5 technologii. Tutaj mamy wybór w zakresie technologii: murowanej, keramzytowej, szkieletowej drewnianej  prefabrykowanej – ciężkiej niemieckiej, szkieletowej – stalowej oraz szalunku traconego opartego na  bloczkach styropianowych IZODOM). Następnie pomagamy w zakresie formalności związanych z przygotowaniem działki i projektu architektonicznego do pozwolenia na budowę. Wchodzą tu w grę kontakty z gminami, architektami, geodetami, geologami oraz zarządcami sieci mediów. Później uzgadniamy z Klientem technologię budowy domu oraz rekomendujemy jednego z kilkunastu współpracujących wykonawców przygotowując wycenę zawierającą szczegółowy zakres prac oraz cenę.

W ramach tej oferty rekomendujemy też wybór odpowiednich instalacji, w tym ELEKTRYCZNEJ, WOD- KAN, CO i CWU (w tym POMPY CIEPŁA (POWIETRZNE I GRUNTOWE) oraz WENTYALCJI (w tym REKUPERACJI, GWC, KLIMATYZACJI), a także AUTOMATYKI BUDYNKU (dom inteligentny) czy FOTOVOLTAIKI i PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW.

Możemy się również zająć pomocą w zakresie wykończenia domu pod klucz wraz z zagospodarowaniem ogrodu, w tym tarasy, pergole, bruki, ogrodzenia, bramy wjazdowe itp. Firma Gracus rekomenduje również sprawdzonych i skutecznych doradców z zakresie kredytu bankowego.

Można pomyśleć, że taki obszerny zakres usług, który Inwestorowi może zająć nawet rok rozeznawania rynku i zgłębiania wiedzy będzie bardzo drogi. Nic bardziej mylnego.  Nasza usługa kosztuje zaledwie od 0,2 do 0,6% wartości przeciętnego domu czyli od 1000 do 3000 zł, w zależności od wybranego pakietu usług. Przy czym 1000 zł za nielimitowany czas konsultacji jest zwracany Inwestorowi w momencie kiedy podpisze on umowę z rekomendowanym przez Brokera wykonawcą. Pozostałe usługi wycenione na 2000 zł dotyczą kwestii związanych załatwieniem formalnościami do pozwolenia na budowę czy też wycen domu w różnych technologiach i/lub poprzez różnych wykonawców oraz spotkania z Klientem w dowolnym miejscu w Polsce.

Ważne jest również fakt, że wyceny domów, które otrzymacie za pośrednictwem Brokera będą identyczne w cenie jak uzyskane bezpośrednio u Wykonawców. Wynika to z faktu, że stanowimy dla Wykonawców niejako zewnętrzny dział handlowy oraz zajmujemy się obsługą Klienta w ich imieniu.

Korzyści i oszczędności związane ze skorzystaniem z usług Brokera są różnorodne. Jedną z najważniejszych korzyści z tej usługi jest  poczucie bezpieczeństwa jakie daje przekonanie, że ktoś czuwa nad całością budowy koordynując wszystkie działania i jest dostępny zawsze kiedy trzeba wyjaśnić szczegóły związane z budową i rozwiać wszelkie wątpliwości. To daje spokój znacznie redukując stres i zapewniając komfort w prowadzeniu tak ważnej życiowej inwestycji.

Ponadto do równie ważnych można zaliczyć:

 • Oszczędności na kosztach budowy liczone nieraz w dziesiątkach tysięcy złotych;
 • Spore oszczędności czasu, energii i środków na pozyskanie wiedzy z zakresu budowania domów i znalezienia rzetelnych ekip wykonawczych i instalacyjnych;
 • Informację co do wyboru najlepszej technologii dostosowanej do potrzeb i wymagań Klienta wraz z pokazaniem zalet i wad danej opcji;
 • Wycenę domu w wybranej technologii u rekomendowanego wykonawcy;
 • Wyceny instalacji ponadstandardowych typu: wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, pompa ciepła, klimatyzacja, odkurzacz centralny, system automatyki budynku inteligentnego, przydomowa oczyszczalnia ścieków;
 • Propozycje rozwiązań energooszczędnych pozwalających na niskie koszty eksploatacji;
 • Ochrona Klienta od nadmiernych kosztów związanych z wyborem niewłaściwego projektu budowlanego oraz kosztownych rozwiązań funkcjonalnych;
 • Ochrona Klienta od wyboru niewłaściwego wykonawcy i kłopotów z tym związanych, w tym potencjalnych spraw sądowych;
 • Ochrona zdrowia Klienta wynikająca z dużo mniejszego stresu przy budowie domu.

PODSUMOWANIE: BUDUJEMY DOMY W CAŁEJ POLSCE W 5 RÓŻNYCH TECHNOLOGIACH

 • Prowadzimy profesjonalne doradztwo w zakresie budowy domów
 • Jesteśmy ekspertami w 5 nowoczesnych i energooszczędnych technologiach budowy domów
 • Mamy do dyspozycji rzetelnych, uczciwych i starannie dobranych wykonawców
 • Potrafimy zaoszczędzić naszym Klientom nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych
 • Mamy wielu zadowolonych klientów, o czym świadczą pozytywne opinie
 • Pomagamy w otrzymaniu dofinansowania rządowego lub z gminy
 • Dysponujemy 12 letnim doświadczeniem w branży budowlanej
 • Załatwiamy formalności związane z pozwoleniem na budowę/ zgłoszeniem budowy domu
 • Doradzamy kompleksowo od projektu do „pod klucz”
 • W ofercie posiadamy gotowe wyceny domów w promocyjnych cenach
 • Pomagamy w uzyskaniu korzystnego kredytowania domu – oferta 20 banków
 • Naszym celem jest doskonała obsługa Klienta i dalsze rekomendacje
 • Prowadzimy pierwszy i jedyny taki portal w Polsce
 • Na naszym blogu firmowym propagujemy wiedzę i najnowsze rozwiązania w budownictwie
 • Zajmujemy się profesjonalnie marketingiem i promocją usług i produktów budowlanych.

 

P.S.

Pomysł na ten artykuł przyszedł mi do głowy podczas jednego z jesiennych joggingów po Skałkach Twardowskiego w Krakowie. Jak będziecie w Krakowie to musicie zobaczyć to miejsce. Ten położony właściwe w centrum miasta (1 km od Wawelu) cud natury jest niezwykły ponieważ to właśnie tam według legendy za sławę, bogactwo i wiedzę magiczną Pan Twardowski zaprzedał duszę Diabłu i stał się cenionym dworzaninem króla Zygmunta Augusta. Po wielu latach diabeł zechciał odebrać za co zapłacił i porwał Twardowskiego. W drodze do piekła Pan Twardowski zaczął się modlić do Marii, przez co Diabeł go upuścił a Twardowski wylądował na Księżycu, gdzie jest po dziś dzień obserwując poczynania ludzi na Ziemi. To legenda, ale to miejsce ma w sobie coś magicznego i inspirującego i z tej inspiracji powstał również ten artykuł.