MARZENIA POLAKÓW

Polacy skłaniają się ku wielu różnym marzeniom. Ich filary w kategorii potrzeb osobistych to zdrowie, szczęśliwa rodzina,  lepszy wygląd czy dobre samopoczucie. W kategoriach materialnych z wynikiem 95% króluje posiadanie własnego mieszkania lub domu. W czasach pandemii, gdzie poza własnym kątem ważna jest też własna przestrzeń, budowa własnego domu z ogrodem zyskuje szczególnie na znaczeniu. Własny dom to nie tylko miejsce do życia i odpoczynku po pracy ale to też miejsce budowania harmonii i szczęścia rodziny, to bezpieczny azyl, który ma nas chronić od współczesnych zagrożeń.

KTO TO JEST BROKER BUDOWY DOMÓW?

Od 14 lat zajmuję się pomaganiem w spełnieniu jednego z najważniejszych marzeń Polaków czyli wybudowaniu własnego domu. Pomogłem już kilkudziesięciu RODZINOM.  Po latach doradzania Klientom w kwestii budowy domu mam jedno najważniejsze przemyślenie.  Uczciwość i solidność to towar deficytowy w tej branży – dlatego to są wartości, które przyświecają mojej pracy.  Współpracuję z moimi Partnerami, czyli firmami, które w różnych technologiach budują domy oraz montują w nich wszelkie potrzebne instalacje. Skupiam się na technologiach nowoczesnych, szybkich energooszczędnych i ekologicznych, ponieważ czas, dobre zdrowie i oszczędzanie to najważniejsze kryteria wyboru moich Klientów.

Największym zainteresowaniem cieszy się technologia budowy domów z prefabrykatu drewnianego, w tak zwanym ciężkim szkielecie niemieckim (szkielet drewniany prefabrykowany). Wykonawcy, których rekomenduję budują również domy w technologii IZODOM (szalunku traconego opartego na bloczkach styropianowych) czy w technologii prefabrykatu keramzytowego (keramzyt, technologia keramzytowa).  W ramach kompleksowej budowy domu mogę polecić specjalistów od energooszczędnych rozwiązań w zakresie odnawialnych źródeł energii takich jak: pompa ciepła, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem (rekuperacja), panele fotowoltaiczne (fotovoltaika) czy też rozwiązania domu inteligentnego (automatyki budynku).  Kredyt hipoteczny pomagają nam uzyskać znakomici doradcy kredytowi.

CO ZYSKUJESZ?

Może zabrzmi to nieskromnie ale jestem cenionym doradcą a moi Klienci polecają mnie następnym. Klienci doceniają uczciwość i rzetelność oraz zaangażowanie i bardzo indywidualne traktowanie każdego Klienta. Można o tym przeczytać w opiniach znajdujących się TUTAJ i TUTAJ.

Dzięki temu, że jestem brokerem budowy domów i zamawiam wiele domów u jednego wykonawcy jestem w stanie wynegocjować dla moich Klientów nawet kilkunastotysięczne rabaty. Ponadto największe wyzwania dla Klientów to wybór odpowiedniego projektu domu pod działkę, wybór właściwego – rzetelnego wykonawcy, czy wybór odpowiednich instalacji do standardu deweloperskiego. Ważne dla moich Klientów jest też to, że już na początku inwestycji możemy tak dostosować projekt domu, aby zmieścić się w posiadanym budżecie.

CZY MOJA PRACA JEST BEZCENNA?

Po wielu latach pracy w tej branży muszę przyznać, że odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca. Trudno bowiem wycenić poczucie bezpieczeństwa jakie zyskują Klienci kiedy otrzymują pomoc w tak trudnym zadaniu jakim jest budowa domu. Trudno wycenić utracone nerwy na wybór niewłaściwych wykonawców czy nietrafionej technologii budowy. Trudno też wycenić zaoszczędzony czas liczony w setkach godzin, który zyskują Inwestorzy ponieważ praktycznie większość odpowiedzi na zadane pytania pozyskują z jednego, wiarygodnego źródła. Jedno natomiast można wycenić na pewno – błędne wybory kosztują nie tylko czas i nerwy ale i konkretne pieniądze. Ile kosztują błędy na budowie związane z samodzielnym i pierwszym w życiu budowaniem domu? Bywa, że dziesiątki tysięcy złotych, a często ciągnące się latami procesy sądowe z wykonawcami. Czy kogoś na to stać? Nie, nawet zamożnych ludzi nie stać na takie ryzyko.

ILE KOSZTUJE DORADZTWO BUDOWLANE?

Był czas, kiedy doradzałem Klientom przez kilka miesięcy, po czym przestawali odbierać telefony i nie mogłem sfinalizować z nimi umowy i otrzymać swojego wynagrodzenia prowizyjnego od wykonawcy. Wtedy pomyślałem, że trudno mi pracować z Klientami, którzy korzystają z mojej wiedzy i doświadczenia a potem szukają szczęścia gdzie indziej. Zresztą wiem z kilku relacji, że dla niektórych moich niedoszłych Klientów te inne wybory źle się skończyły – dużymi stratami finansowymi lub nawet sprawami sądowymi z nierzetelnymi wykonawcami, którzy byli „tańsi”.

Zatem koszt mojego doradztwa wynosi średnio 0,2 – 0,3 % wartości budowy domu. To jest kwota wynosząca 1000 zł + VAT, która stanowi jedynie kaucję zwrotną. Jeśli bowiem Klient podpisze umowę z rekomendowanym przeze mnie wykonawcą, kwota ta jest zwracana Klientowi w całości. Jeśli Klient zdecyduje się na wybór innego wykonawcy, wtedy ta kwota staje się opłatą za doradztwo, dodajmy – nielimitowane w  ilości godzin.

I teraz ktoś mógłby powiedzieć – w porządku – jednak gdy Klient podpisze umowę – to zarabiasz prowizję czyli to jest wtedy drożej.  Nie, moja prowizja jest wliczona w marżę firmy wykonawczej. Innymi słowy jeśli Klient zgłosi się do firmy bezpośrednio bez mojego pośrednictwa – to i tak zapłaci za dom tyle samo a nawet więcej, ponieważ będzie pozbawiony mojej negocjacji z firmami wykonawczymi oraz możliwości pomocy i porady przy kompleksowej budowie domu. Serdecznie zapraszam do indywidualnych konsultacji. 

W sprawie budowy domu proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy +48 600-104-130 grzegorz.niewitala@gracus.pl GRACUS – BROKER BUDOWY DOMÓW www.brokerbudowydomow.pl