Dlaczego warto malować drewno?

Samo malowanie drewna ma wiele zalet. Pozwala naturalnej powierzchni dłużej zachować doskonały stan, działa jak warstwa ochronna i jest przy tym bardzo łatwą, dla wielu osób odprężającą czynnością. Natomiast farby do drewna w kolorach innych, niż brązowy, warto stosować przede wszystkim dlatego, że można dzięki nim zupełnie odmienić wygląd danego elementu, łatwo dopasowując go np. do nowej aranżacji lub po prostu dając mu drugie życie. Dobra farba do drewna w odpowiednim kolorze potrafi również skutecznie zamaskować wszelkie plamy i zarysowania na naturalnej powierzchni, odzyskując nieskazitelny wygląd np. ogrodowych mebli.

Kolorowe farby do drewna – jakie odcienie warto stosować?

Drewno to materiał popularny m.in. we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, gdzie królują jasne kolory. Najczęściej barwy takie jak biel, szarość, błękit czy pudrowy róż doskonale komponują się z naturalnym odcieniem drewna, ale trzeba uważać, by z nim nie przesadzić. Zbyt wiele odcieni brązu sprawi, że skandynawska aranżacja stanie się jednowymiarowa i nudna. Czy to oznacza, że trzeba zrezygnować np. z drewnianego stołu i krzeseł? Nie! Możesz po prostu pomalować kilka elementów wyposażenia z naturalnego materiału na odważniejszy kolor, który świetnie uzupełni jasną aranżację. W skandynawskim wnętrzu doskonale sprawdzi się np. intensywna czerwień lub soczysty żółty z palety Jedynka Deco & Protect Drewno i Metal Mat.

Innym zastosowaniem kolorowej farby do drewna (www.farbyjedynka.pl) może być malowanie mebli ogrodowych, zwłaszcza tych, które liczą już sobie kilka sezonów. Za pomocą eleganckiego granatu, który świetnie będzie komponował się z zielenią ogrodu lub delikatnej szarości możesz efektownie odświeżyć komplet mebli, ukrywając wszelkie odbarwienia czy plamy na naturalnej powierzchni. W takim przypadku warto zdecydować się na produktu z połyskującym rodzajem wykończenia – będą w nim piękne odbijać się promienie słońca.

Na co uważać, malując drewno na zewnątrz domu?

Kolorowa farba do drewna świetnie sprawdzi się również w przypadku malowania elementów drewnianego tarasu, płotu czy elewacji. Zadbaj jednak o to, by powierzchnia, na którą nanosisz farbę, była odpowiednio przygotowana. Ponadto pamiętaj, że malowanie np. mebli ogrodowych powinno odbywać się w sprzyjających warunkach atmosferycznych – unikaj zarówno opadów deszczu, jak i pełnego, silnego słońca czy intensywnego wiatru.

Artykuł PARTNERA www.farbyjedynka.pl