Budowa domu oraz przygotowanie łazienki czy też jej remont i późniejsze jej urządzenie w funkcjonalny i atrakcyjny sposób to nie lada wyzwanie. W jaki sposób zaplanować łazienkę, by otrzymać w pełni zadowalający efekt? Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Armatura łazienkowa – jaką wybrać?

Armatura łazienkowa odgrywa kluczową rolę. To właśnie od jakości wykonania i dbałości o pozornie nieznaczące detale zależeć będzie komfort podczas jej użytkowania. Stojąc przed wyborem baterii, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design, ale przede wszystkim na mające ogromne znaczenie parametry techniczne. Baterie umywalkowe wykonane z mosiądzu oraz posiadające mniej awaryjne głowice ceramiczne będą najlepszym wyborem. Więcej informacji o głowicach i nowoczesnym wyposażeniu znajdziesz na stronie łazienki abc – sklepie i blogu poświęconemu funkcjonalnym aranżacja łazienki.

Spore znaczenie ma również dobór baterii do modelu umywalki. Bez względu, czy zdecydujesz się na wariant nablatowy, wolnostojący, czy podtynkowy, powinien on być dopasowany do wielkości umywalki i zapewnić wygodę podczas codziennego użytkowania. Warto zwrócić uwagę na proporcje baterii względem umywalki – nie może być ona ani zbyt krótka, ani za wysoka. W przeciwnym razie korzystanie z łazienki będzie niekomfortowe. Podobnie będzie w przypadku wyboru pozostałej armatury. Dopasowane do rodzaju i wielkości wanny baterie wannowe zapewnią nie tylko estetyczny wygląd, ale przede wszystkim wygodę podczas kąpieli.

Podczas wyboru armatury łazienkowej, warto zwrócić uwagę, czy została ona wyposażona w perlator. Element ten odpowiada za napowietrzanie wody, co w efekcie przekłada się na jej mniejsze zużycie i zauważalnie niższe rachunki. Zarówno baterie umywalkowe, jak i baterie wannowe mające wpływ na ochronę środowiska są zdecydowanie najczęściej wybieranymi modelami.

Funkcjonalne meble łazienkowe

Wyposażenie łazienki ma bardzo duże znaczenie. To właśnie od niego zależy, na ile komfortowe będzie jej późniejsze użytkowanie. Wybierając meble łazienkowe, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich atrakcyjności i dopasowanie stylistyczne, ale przede wszystkim funkcjonalność.

Wyposażenie łazienki w postaci słupków, szafki podumywalkowej czy szafki z lustrem należy dobrać do posiadanego metrażu. W przypadku wnętrz z ograniczoną powierzchnią zdecydowanie najlepszym wyborem będą meble łazienkowe wiszące, które zapewnią większą wygodę podczas użytkowania. Dzięki nim zyskasz więcej wolnej powierzchni, która w przypadku kilkumetrowych łazienek jest na wagę złota.

Spore znaczenie mają również szafki podumywalkowe wyposażone w szuflady lub półki. Warto zwrócić uwagę na ich ilość, ale przede wszystkim pojemność i układ. Dzięki temu wszystkie najpotrzebniejsze dodatki łazienkowe z łatwością przechowasz w zasięgu ręki. Funkcjonalne, pozwalające na wygodne przechowywanie akcesoriów meble łazienkowe znajdziesz w większości sklepów oferujących tego rodzaju asortyment.

Kabina prysznicowa czy wanna?

Podczas planowania łazienki nie brakuje trudnych do podjęcia decyzji. Do jednych z nich można z pewnością zaliczyć wybór pomiędzy kabiną prysznicową a wanną. Jeśli nie dysponujesz metrażem, który pozwoliłby na jednoczesny montaż jednej i drugiej opcji, zdecydowanie mniej miejsca zajmie pierwsza z nich. Ciekawą alternatywą dla kabiny prysznicowej jest wanna z parawanem. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się w niedużych łazienkach, w których każdy centymetr ma spore znaczenie.

Dostępne na rynku kabiny prysznicowe różnią się między sobą nie tylko kształtem, ale również rodzajem i kolorystyką wykończenia. Dużą popularnością cieszą się nowoczesne kabiny walk-in, które prezentują się wyjątkowo efektownie. Komfort oraz bezproblemowe czyszczenia sprawia, że uznawane są za jedne z najlepszych opcji. Nie zawsze istnieje możliwość, by zdecydować się na tego rodzaju model. Optymalnym rozwiązaniem będzie montaż kabiny z możliwie najniższym brodzikiem. Dzięki temu zyskasz ponadczasowe wnętrze bez konieczności skomplikowanych przeróbek.

Idealnym wyborem do salonów kąpielowych będzie efektowna wanna wolnostojąca, która zapewni wygodę podczas relaksującej kąpieli. Tego rodzaju model nada Twojej łazience niepowtarzalnego charakteru i sprawi, że stanie się stylowa. Jeśli jednak zależy Ci, by wanna nie zajęła zbyt dużo miejsca, rozsądnym wyborem będzie wanna akrylowa przyścienna. Dzięki niej w pełni wykorzystasz dostępną przestrzeń i tym samym nie wpłyniesz na obniżenie funkcjonalności wnętrza.

Jak dobrać akcesoria i dodatki łazienkowe

Urządzenie komfortowej i atrakcyjnej łazienki wiąże się ze sporymi wydatkami. Koszty wykończenia łazienki uzależnione są nie tylko od jej metrażu, ale przede wszystkim od jakości zakupionego asortymentu czy rozwiązań podnoszących komfort użytkowania. Niemałe znaczenie ma również lokalizacja mieszkania oraz fakt czy zlecenie zostało przekazane zewnętrznej firmie, czy podejmiesz się samodzielnego wykonania wszystkich prac.

Oprócz dobru ceramiki czy armatury spore znaczenie ma również wyposażenie łazienek. Dzięki atrakcyjnym dodatkom z łatwością odmienisz wygląd każdego wnętrza. Liczne promocje pozwolą zakupić wiele dodatków w wyjątkowo niskich cenach. Jeśli Twoim marzeniem jest łazienka retro, wystarczy zadbać o stylowe lustro, uchwyty, blat na szafkę podumywalkową czy oświetlenie. Interesującym uzupełnieniem takiej aranżacji będą fantazyjne nóżki do wanny wolnostojącej.

Dopasowane do łazienki wyposażenie pozwoli w zauważalny sposób wpłynąć na zwiększenie jej użyteczności. Dzięki temu wykonywanie codziennych czynności będzie zdecydowanie łatwiejsze i przyjemniejsze. Pojemne szafki z szufladami lub półkami pozwolą utrzymać w łazience ułatwiający organizację porządek, co z kolei przełoży się na oszczędność czasu.

Dobrym rozwiązaniem będą niebanalne dodatki łazienkowe, dzięki którym uda Ci się stworzyć jedyne w swoim rodzaju wnętrze. Dobrym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z asortymentem sklepu ŁazienkiABC.pl – jest to sklep z wyposażeniem łazienki, w którym znajdziesz szeroki wybór luster, oświetlenia czy inne niezbędne akcesoria łazienkowe. Postaw na stylowe i nowoczesne rozwiązania, dzięki którym stworzysz wymarzoną łazienkę.

ARTYKUŁ PARTNERA